Іванова Олена Леонідівна

Іванова Олена Леонідівна

старший викладач Школи соціальної роботи ім.В.Полтавця НаУКМА

Електронна адреса: E.Ivanova@bigmir.net

Освіта: 

ОСНОВНА

1993 - Аспірантура Інституту соціології Академії наук України, спеціальність - соціальна структура, соціальні інститути та спосіб життя

1989 - Київський інститут народного господарства, спеціальність - статистика    

ДОДАТКОВА

2013 - Media Training, The Center for Development Communications for UNDP Ukraine, Київ

2012 - Human Rights Based Approch and Results Based Management Training, OHCHR, Київ

2006 - Використання MProject у проектному менеджменті, Освітній центр „Квазар-Мікро”, м. Київ

2005 - Курс «Прийняття рішень у практиці управлінні проектами», Міжнародний інститут бізнесу, м. Київ

2004 - Курс „Методи та розвиток соціальних послуг”, Zenit International, Швеція.

2002 - Міжнародний курс “Суспільство в перехідному періоді: охорона здоров’я, пенсійна система та система соціального забезпечення”, Міжнародний інститут Гістадрут, м. Кфар Саба, Ізраїль

1998 - Курс “Public Relations” навчально-консультативного центру Державного комітету України по туризму, Київ

1997 - Національний університет «Києво-Могилянська Академія» & London School of Economics and Political Sciences,  модульний курс „Викладання соціальної роботи” (в межах проекту TEMPUS/TACIS)

 

Вивчення  державної соціальної політики, діяльності  соціальних служб у Німеччині (1998, 2006, 2007), Ізраїлі (2002), Словенії (2002), Великій Британії (2002), Швеції (2004, 2007), Латвії (2006), Франції (2006, 2007, 2009), Нідерландах (2009), Болгарії (2011).

Досвід роботи : 

ДОСВІД ВИКЛАДАЦЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ (з 1995 р.)

1995- дотепер - Старший викладач Національного університету «Києво-Могилянська Академія» (дисципліни «Основи соціальної політики», «Соціальна політика», «Корпоративні соціальні програми», «Основи менеджменту», «Аналіз політики», «Менеджмент в соціальній роботі», «Соціальне планування», «Дослідження в соціальній політиці», «Викладання соціальної політики і соціальної роботи», «Соціологія для соціальних працівників»)

1999-2002 - Викладач модульних курсів в межах міжнародних проектів: проект “Підтримка Києво-Могилянської Академії. Фаза 3” (DFID), проект “Поширення соціальної роботи та соціальної політики в Україні” (Tempus-Tacis), проект «Розробка  нових курсів для магістерської програми» (Фонд «Відродження»), проект «Освіта в галузі соціальної роботи в Україні» (Британський урядовий фонд «Ноу-Хау»)

ДОСВІД МЕНЕДЖМЕНТУ ПРОЕКТІВ (з 2003 р.)

2008-дотепер - менеджер проектів,  Програма розвитку ООН.

2004-2008 - координатор напряму з розвитку потенціалу, проект Уряду України та Світового Банку «Фонд соціальних інвестицій», Український фонд соціальних інвестицій

2003 - консультант, Консалтингова компанія IOS Partners (USA), Проект „Розробка мікропроектів з інноваційних соціальних послуг” для Українського фонду соціальних інвестицій

Громадська діяльність: 
 • 2004-2012  Внесок до впровадження реформи системи надання соціальних послуг в Україні
 • 2005-2008  Координатор Міжвідомчої робочої групи з питань реформування системи соціальних послуг при Міністерстві праці та соціальної політики України.
 • 2007 Участь у підготовці та лобіювання прийняття Концепції реформування системи надання соціальних послуг (прийнята Розпорядженням КМУ 13.06.2007)
  Пропозиції щодо внесення змін до Закону України «Про соціальні послуги» (прийнято у 2012).
  Пропозиції до переліку соціальних послуг (прийнято у 2012).
 • 2013-2014  Участь у розробці та впровадженні нової моделі інформування населення про соціальні послуги (участь у розробці Моделі, підготовці проекту Порядку інформування населення про соціальні послуги (готується до прийняття), методичних рекомендацій та посібника для соціальних служб, організація навчальних заходів)
 • 2012-2013  Внесок до запровадження в Україні механізму соціального замовлення (внесок до розроблення проектів нормативних документів - Порядок про здійснення соціального замовлення за бюджетні кошти прийнято у 2013, організація навчання персоналу структурних підрозділів з питань соціального захисту).
 • 2012-2013 Внесок до запровадження в Україні практики визначення потреб населення адміністративно-територіальної одиниці у соціальних послугах (внесок до розроблення проектів нормативних документів - Методичні рекомендації щодо визначення потреб населення адміністративно-територіальної одиниці у соціальних послугах прийнято у 2012; Порядок визначення потреб населення адміністративно-територіальної одиниці у соціальних послугах прийнято у 2014).
 • 2012-2013  Участь у запровадженні нової Моделі фінансування соціальних послуг (перехід від фінансування закладу до фінансування послуги) через фасилітацію розроблення проектів нормативних документів та організацію навчальних заходів (Проект Методичних рекомендації з проведення розрахунку вартості соціальної послуги готується до прийняття, Фінансовий норматив послуги денного догляду прийнято 2013).
 • 2004-2014  Участь у процесі запровадження в Україні стандартів соціальних послуг, зокрема:
  • внесок до  Порядку розроблення державного стандарту соціальної послуги (2012);
  • поширення інформації про стандарти, підходів до їх розробки через семінари, конференції, публікації, фасилітація розроблення стандартів в межах Проекту Уряду України та Світового Банку «Фонд соціальних інвестицій» (розроблено 13 проектів стандартів) та Проекту ПРООН «Підтримка реформи соціального сектору в Україні» (розроблено 2 проекти стандарту, у т.ч. Стандарт соціальної послуги денного догляду прийнято у 2013);
  • участь у розробці стандартів надання послуг профілактики ВІЛ/СНІДу та догляду і підтримки ЛЖВ/С в Україні (Консультант проекту „Аналіз стандартів надання послуг профілактики ВІЛ/СНІДу та догляду і підтримки ЛЖВ/С в Україні” ВБФ „Коаліція ВІЛ-сервісних організацій за фінансової підтримки МБФ „Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні”).
 • 2009-2011  Участь у розробці та впровадженні нової моделі працевлаштування людей з інвалідністю в Україні (нова Методологія надання соціальних послуг центрами зайнятості людям з інвалідністю з 2012 р. включена у Єдину технологію надання соціальних послуг державною службою зайнятості)
 • 2008 - Член Науково-експертної ради при Комітеті Верховної ради з питань європейської інтеграції
 • 2002 - Участь у розробці політики щодо соціальної адаптації осіб, звільнених з місць позбавлення волі (Експерт проекту «Розробка механізму забезпечення соціальної адаптації осіб, звільнених з місць позбавлення волі».   Дослідницький центр соціальної політики за підтримки фонду “Відродження”)
 • 2000 - Участь у розробці пропозицій щодо роботи Мінсоцполітики зі зверненнями громадян (експерт проекту «Підтримка структурних реформ в Україні». Проект Міністерства праці та соціальної політики України за підтримки Британського урядового фонду «Ноу-Хау»)
Відзнаки: 
 1. Диплом за внесок до Києво-Могилянського братства на відродження Університету „Києво-Могилянська академія”.
 2. Подяка департаменту соціального захисту Хмельницької ОДА за вагомий особистий внесок в процес реформування системи надання соціальних послуг, розвиток професійної компетентності керівників та фахівців соціальних служб (2013)
 3. Подяка Київського обласного центру зайнятості за плідну співпрацю та ділові стосунки (2010).
 4. Подяка Українського фонду соціальних інвестицій за сумлінну самовіддану працю задля реалізації спільного Проекту Уряду України і Світового банку „Фонд соціальних інвестицій” і вагомий внесок у реформування системи соціальних послуг в Україні (2008).
 5. Подяка Українського фонду соціальних інвестицій за сумлінну самовіддану працю задля реалізації спільного Проекту Уряду України і Світового банку „Фонд соціальних інвестицій” і вагомий внесок у реформування системи соціальних послуг в Україні (2006).
 6. Подяка Подільської районної адміністрації за вагомий внесок у створення матеріальних і духовних цінностей, досягнення високої майстерності у професійній діяльності (.2003).
 7. Диплом Національного Університету „Києво-Могилянська академія” за історичний оптимізм в наукових дослідженнях (2003)