Кабаченко Надія Василівна

кандидат філософських наук, професор

р.т.: (044) 425 7783
тел./факс: (044) 417 4038
Електронна адреса: ssw.ukma@gmail.com

Освіта: 

Закінчила Національний університет ім.Т.Г.Шевченка, філософський факультет, кваліфікація – викладач філософських дисциплін (1974-1980). Отримала ступінь кандидата філософських наук (1990). Протягом 1996 – 2002 рр. закінчила модульні курси Національного університету «Києво-Могилянська академія» «Освіта в соціальній роботі», «Технології соціальних досліджень», «Супервізія та консультування соціальних проектів», а також курси «Використання соціальних наук для прийняття політичних рішень: уроки європейського досвіду» RAND Europe (2001, Нідерланди).

 

Протягом 1998 – 2003 рр. – ряд навчальних візитів до коледжу м. Бредфорд (Велика Британія) з метою вивчення досвіду навчання соціальній роботі, до соціальних служб Великої Британії та Словенії з метою вивчення досвіду організації та надання соціальних послуг; до соціальних служб м. Бонна та  стажування в соціальній службі м. Аусбург в рамках програми Міністерства в справах людей похилого віку, сім’ї та молоді ФРН.

 

Стипендіат міжнародної програми обміну «Fulbright Scholar Program» в університеті Північної Кароліни, Вілмінгтон, США. Тема дослідження: «Соціальне виключення: бездомність в США і в Україні» (2004-2005).

Досвід роботи : 

Працювала старшим викладачем кафедри політології та соціології Національної академії дизайну (м. Київ). З 1998 року – доцент Школи соціальної роботи Національного університету «Києво-Могилянська академія» (НаУКМА), а з  2001 року - керівник магістерської програми з соціальної роботи Школи соціальної роботи Національного університету «Києво-Могилянська академія», була заступником декана з магістерських програм  (НаУКМА). З 2007по теперішній час - професор, завідувач кафедри Школа соціальної роботи ім. В.І.Полтавця НаУКМА.

 

Викладає курси: «Якісні дослідження в соціальній роботі»,  «Соціологія девіантної поведінки», «Професійні концепції в соціальній роботі», «Соціальна робота з людьми похилого віку», «Соціальна робота з бездомними».

 

 

СФЕРА НАУКОВИХ ІНТЕРЕСІВ

соціологія бездомності, проблеми деінституціоналізації, соціальне виключення, соціальна робота з бездомними та людьми старшого віку, соціальна політика, викладання соціальної роботи.

 

КОНСУЛЬТАТИВНА ТА ІНША ДІЯЛЬНІСТЬ 

2010 – по теперішній час – член Ради директорів Східно-Європейської суб-регіональної асоціації Шкіл соціальної роботи

2009 - теперішній час - член редакційної колегії журналу «Social Policy and Social Work in Transition»

2002- теперішній час - член редакційної колегії журналу «Соціальна політика і соціальна робота»

2008 – по теперішній час - член Координаційної ради з питань соціального захисту бездомних громадян і безпритульних дітей

2003-2005 – член експертної Ради Міністерства праці та соціального захисту України з питань освіти в сфері соціальної роботи та соціальної політики

  

ДОСВІД РОБОТИ У ПРОЕКТАХ 

Радник, консультант та координатор ряду національних та міжнародних проектів Європейського Союзу, Світового Банку, Британської Ради, Українського фонду соціальних інвестицій, Програми Розвитку ООН, Програми ООН з ВІЛ/СНІД, Всеукраїнської мережі ЛЖВ, Міжнародного Фонду «Відродження», міжнародних організацій Holt International, Інститут міста (м. Вашінгтон, США), Health&Life Sciences Partnership (Лондон, Великобританія), «Асоціація муніципалітетів» (Нідерланди), Winrok International та інші.

Більше 60 наукових публікацій.

Громадська діяльність: 

УЧАСТЬ У ФОРМУВАННІ СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ ТА РОЗВИТКУ СФЕРИ НАДАННЯ СОЦІАЛЬНИХ ПОСЛУГ

Займається розвитком професійних (освітніх, тренінгових) програм для фахівців соціальної роботи, політики, супервізії та управління персоналом соціальних служб (Міністерство соціальної політики України, Міністерство освіти та науки України); розвитком науково-обгрунтованої практики соціальної роботи; розробкою та внесенням змін до національних нормативних документів, пов’язаних із соціальною роботою і соціальною політикою (Положення про відділення тимчасового перебування в дитячому будинку-інтернаті (2014); Положення про відділення підтриманого проживання в дитячому будинку-інтернаті (2014); План підвищення рівня професійної компетентності працівників дитячих будинків-інтернатів та удосконалення рівня їх освіти у разі реорганізації та перепрофілювання дитячих будинків-інтернатів (2014); Пропозиції до Закону України «Про соціальні послуги» (2014), Методичні рекомендації з управління діяльністю соціальних служб (2013); Кваліфікаційні характеристики «Соціальний працівник (професіонал)», «Соціальний працівник (фахівець)», «Соціальний робітник» (2012); Модель взаємодії територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг) з іншими суб’єктами надання соціальних послуг (2012) та інші).

 

ГРОМАДСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ 

Член громадської організації «Молодіжний центр з проблем трансформації соціальної сфери «СОЦІУМ-ХХІ»; член асоціації випускників програми «Фулбрайт»; співпрацює з численними місцевими, національними та міжнародними громадськими і благодійними організаціями.