Бойко Oксана Михайлівна

доцентка, доктор філософії (PhD) з соціальної роботи, канд.пед.н., магістр соціальної роботи, завідувачка кафедри Школи соціальної роботи ім. Володимира Полтавця НаУКМА

oksana.boyko@ukma.edu.ua

Освіта: 

Закінчила Рівненський державний педагогічний інститут, диплом з відзнакою, кваліфікація – вчитель англійської мови, української мови та літератури (1992-1997). У 2000 р. закінчила магістерську програму Школи соціальної роботи НаУКМА, диплом магістра за спеціальністю «Соціальна робота та соціальна політика». У 2017 році завершила докторську програми (PhD) «Соціальна робота і соціальна політика» НаУКМА,  та аспірантуру кафедри зв’язків з громадськістю, психології та педагогіки (спеціальність 13.00.04 «Теорія та методика професійної освіти»). 

Протягом 1998 – 2005 рр. – учасник інтервізійних та супервізійних, навчальних семінарів щодо розвитку різних моделей психосоціальної підтримки для наркозалежних, ВІЛ-інфікованих та членів їх родин, дітей та підлітків з різними розладами особистості, за участі фахівців з Німеччини, Австрії, Великобританії, Королівства Нідерландів.

 

СФЕРА НАУКОВИХ ІНТЕРЕСІВ:

Третій рівень освіти (PhD) з соціальної роботи, професіоналізація соціальної роботи; міжнародна соціальна робота; викладання соціальної роботи.

Досвід роботи : 

Працювала керівником управління міжнародних програм у Всеукраїнській молодіжній громадській організації «Молодь проти злочинності і наркоманії» (м.Київ), керівником міжнародного відділу у громадській організації «Інститут проблем наркоманій і злочинності» (м.Київ); координатором міжнародних зв’язків у Центрі ресоціалізації наркозалежної молоді м. Києва. Протягом 1999 – 2012 рр. працювала менеджером, виконавцем, консультантом в понад 17 проектах міжнародної технічної допомоги на території України та поза нею. З 2009 року по теперішній час – старший викладач Школи соціальної роботи Національного університету «Києво-Могилянська академія» (НаУКМА).

Протягом 1998 – 2012 рр. - стажування у недержавних організаціях, соціальних службах, вищих навчальних закладах Великобританії, Королівства Нідерландів, Німеччини, Австрії, Словенії, Литви, Грузії, з метою вивчення досвіду навчання соціальній роботі, організації та надання соціальних послуг.

Викладає курси: «Міжнародна соціальна робота»,  «Міжнародні організації та соціальна робота», «Розвиток професійних концепцій в соціальній роботі», «Підготовка наукової роботи для соціальних працівників».

ДОСВІД РОБОТИ У ПРОЕКТАХ

Консультант, виконавець, координатор, менеджер ряду національних та міжнародних проектів Європейського Союзу (програми Темпус, INCO-Copernicus), Британської Ради, Програми Розвитку ООН, Програми ООН з ВІЛ/СНІД, ВООЗ, Міжнародного Фонду «Відродження», програми «Матра» Королівства Нідерландів, USAID, DFID.

Авторка понад 30 наукових публікацій.

Досвід полісі-мейкінг : 

УЧАСТЬ У РОЗВИТКУ СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ ТА СФЕРИ СОЦІАЛЬНИХ ПОСЛУГ

Займається розвитком освітніх стандартів для фахівців соціальної роботи, науково - обґрунтованої практики соціальної роботи, поширенням в Україні кращих міжнародних практик соціальної роботи. 

 

ГРОМАДСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ 

Член громадської організації «Інститут проблем наркоманій і наркозлочинності» (м.Київ), громадської організації «Молодіжний центр з проблем трансформації соціальної сфери «СОЦІУМ-ХХІ» (Асоціації випускників Школи соціальної роботи НаУКМА); співпрацює з рядом місцевих, національних та міжнародних громадських і благодійних організацій.