Докторська програма (PhD) з соціальної роботи і соціальної політики Школи соціальної роботи ім.В.Полтавця НаУКМА

Докторська програма зі спеціальності «Соціальна робота і соціальна політика» - перша докторська програма, яка надає аспірантам можливість взяти участь у вивченні соціальної роботи і соціальної політики. Програма надає можливість вивчати практичну соціальну роботу в Україні та інших країнах, системи соціального забезпечення, соціальні послуги, соціальне виключення, а також проблеми різних груп клієнтів. 

         Ця програма була створена в рамках «Вдосконалення трирівневої системи освіти за спеціальністю «Соціальна робота» в шести європейських країнах» за фінансової підтримки Європейської Комісії  (№ 144562– TEMPUS – 2008 – UK – JPCR).

Особливістю програми стало об’єднання зусиль академічної спільноти із кількох європейських університетів задля створення академічного підґрунтя соціальної роботи в Україні, сприяння долученню молодих дослідників до міжнародної наукової спільноти, а також розвиток академічної мережі, до якої увійшли освітяни, практичні фахівці, особи, які формують політику, групи користувачів і студенти, інші зацікавлені особи.

         Основний фокус докторської програми зосереджено на дослідницькій діяльності, міжнародній співпраці викладачів Школи соціальної роботи ім. В.Полтавця та іноземних експертів з партнерських університетів. Ми прагнемо запровадити європейські стандарти у сфері вищої освіти в Україні зі спеціальності «Соціальна робота і соціальна політика», а також забезпечити нові можливості для студентів і викладачів для їх участі у міжнародній співпраці та дослідженнях, виробити нові навички та надати нові знання. 

         Докторська програма зі спеціальності «Соціальна робота і соціальна політика» - чотирирічна програма навчання на здобуття докторського ступеню, що, окрім обов’язкових основних курсів, пропонує широке коло вибіркових модулів та індивідуальну дослідницьку діяльність. Студенти також мають змогу взяти участь у двотижневому літньому семінарі. 

            Навчання на докторській програмі передбачає індивідуальну дослідницьку діяльність під керівництвом двох супервізорів (керівників)  – одного з Школи соціальної роботи НаУКМА та одного із партнерських  університетів.

Докторську програму зі спеціальності «Соціальна робота і соціальна політика» було створено у 2011 році завдяки співпраці кількох європейських університетів: Національного університету «Києво-Могилянська академія» (Україна); Університету Шефілд Халем  (Великобританія); Державного Університету м. Тбілісі (Грузія); Університету м. Любляна (Словенія); Вільнюського педагогічного Університету (Литва); Університету м. Таллінн (Естонія).

 

Основні завдання програми:

 • створити передумови для отримання найвищого наукового ступеню у соціальній роботі та соціальній політиці;
 • підтримати розвиток вмінь та навичок для діяльності в якості незалежного експерта у сфері соціальної роботи і соціальної політики;
 • створити передумови  для розвитку нового покоління дослідників і викладачів з високорозвиненими дослідницькими навичками для університетів і коледжів, а також для установ соціального забезпечення та охорони здоров’я.

 

Очікувані результати навчання на програмі:

 

 • глибокі знання з філософії науки, дослідницької етики та методології, а також вміння застосовувати їх у дослідженнях з соціальної роботи та політики;
 • вміння перенести теоретичні знання у соціальну роботу та соціальну політику, а також вміння організувати спеціалізоване навчання у даних сферах;
 • вміння представити результати дослідження у науковій літературі, на дослідницьких конференціях, семінарах та інших заходах наукового характеру;
 • вміння брати участь в академічних обговореннях, аргументовано представляти результати дослідження та впливати на процес прийняття рішень у сфері соціальної політики.

 

Докторська програма базується на принципах:

 • підходу до розвитку суспільства, що ґрунтується на знаннях;
 • інтеграції дослідження та професійної практики;
 • міжнародного розвитку освіти та досліджень у сфері соціальної роботи і соціальної політики;
 • розвитку вмінь і навичок через критичне осмислення власної практики, науково обґрунтованої практики та досвіду розвитку.

 

Програма передбачає:

 

Всього кредитів ECTS: 240 кредитів

Тривалість навчання: 4 роки

Форма навчання – денна з відривом від виробництва

Мова навчання: українська, до 60 % курсів – англійська.

Присвоєний ступінь: Доктор філософії (PhD) в галузі соціальної роботи та соціальної політики.

 

Документи, що видаються після закінчення навчання: диплом про отримання докторського ступеню в галузі соціальної роботи та соціальної політики.