Соціальна робота: чи підходить вона вам?

Лише ви самі можете прийняти рішення щодо того, чи є у вас все необхідне, щоб стати соціальним працівником, і чи насправді це те, чим би ви хотіли займатися. Можливо, наступні питання допоможуть вам в особистому виборі соціальної роботи як основної професії. Якщо ж вам знадобиться подальша допомога у прийнятті рішення, звертайтеся за порадою до професійних соціальних працівників у громаді, студентів соціальної роботи, викладачів соціальної роботи, щоб обговорити ваші інтереси та схильності.    

  1. Чи цікавитеся ви різними людьми по-справжньому, щиро? Соціальні працівники покликані допомагати людям незалежно від їх расових, економічних, культуральних та інших відмінностей. Упередження, забобони суперечать цінностям самої професії.
  2. Чи вірите ви в людський потенціал зростання і змін? Важливо мати віру в те, що у кожного є своя внутрішня сила, а також те, що люди можуть змінюватися, якщо їм дають можливість. 
  3. Чи є у вас терпіння, наполегливість, а також здатність доводити справи до логічного завершення? Соціального працівника, зазвичай, непросто відрадити від чогось, він завжди винахідливий у пошуку нових способів допомогти клієнтам.      
  4. Наскільки гарно ви співпрацюєте з людьми? Соціальним працівникам необхідно співпрацювати з клієнтами, колегами та іншими фахівцями. Здатність конструктивно вирішувати конфлікти є надзвичайно важливою для ефективної практичної соціальної роботи.
  5. Чи зацікавлені ви у власному особистому зростанні і добробуті? Соціальні працівники повинні усвідомлювати власні обмеження і проблеми, з тим, щоб не змішувати особисте із проблемами клієнтів. Соціальні працівники мають прагнути до пізнання самих себе, а також піклуватися про себе.
  6. Чи зацікавлені ви у розвитку ваших власних навичок вирішення конфліктів? Важливими критеріями для соціальних працівників є: зацікавленість у тому, що відбувається у світі щодня, виокремлення основних фактів з-поміж величезної кількості інформації, вміння взяти відповідальність на себе, прийняття важливих рішень. 
  7. Чи цікавитеся ви загальною ситуацією у світі? Соціальний працівник турбується про права людей як у власні країні, так і опікується ситуацією у світі, розглядає кожну людську проблему у взаємозв’язку з цілою громадою, а також працює задля покращення умов проживання, послуг у сфері охорони здоров’я, освітніх послуг, а також дбає про її матеріальний добробут.   
  8. Чи зацікавлені ви у використанні наукових методів у роботі з людьми? Соціальний працівник у своїй практичній діяльності послуговується методами соціальної роботи, залучаючи знання із психології, соціології, педагогіки, менеджменту та ін., а також використовує результати наукових досліджень.