- Що таке соціальна робота
- Інформація для студентів
- Колектив
- Співпраця
- Сторінка Школи на сайті НаУКМА
Наталія Кужельна
випускниця БП ШСР НаУКМА – 2014,
про навчальну практику
Протягом ІІІ року навчання я проходила практику в Центрі трудової реабілітації для розумово відсталих інвалідів м. Києва з відділенням соціально-побутової адаптації. Водночас відвідувала ЦТР більше, ніж це було передбачено практикою, підписала угоду про здійснення волонтерської діяльності, до сьогодні є волонтером.
Брала участь у різноманітних фестивалях, виставках, концертах, відвідувала зйомки популярних телешоу та концентрів. Весь час живого спілкування з людьми з особливими потребами наповнений яскравими переживаннями, емоціями, відбувається переоцінка власних ідеалів, руйнування стереотипів, відчуття цінності життя та вдячності за нього. Грамоти та відзнаки, широке коло спілкування, яке виходить далеко за межі власного вузу, безцінний досвід участі у роботі однієї з найкращих баз практики для майбутнього соціального працівника – це все мало стати завершальним етапом наших стосунків з ЦТР.
Проте все тільки починалось. На початку четвертого року мені подзвонили і запропонували працювати в них соціальним працівником. Я погодилася, адже перша робота саме за спеціальністю, дружній молодий колектив, прекрасне керівництво мають свій вплив при виборі місця роботи. Весь четвертий рік я працювала за фахом, виконуючи різноманітну роботу – від розробки й оформлення документів до проведення практичних занять з клієнтами. Становлення себе як професіонала сприяли виробленню професійних навичок, моделей та особливостей роботи, про яких не напишуть в книжках. Переоцінка власного життєвого досвіду стимулювала зміну поглядів на життя, дорослішанню та особистісному зростанню. Там я знайшла друзів, а саме коло тих людей, які зараз для мене є дуже цінними.
Сьогодні я працюю в Міжнародному проекті ВГО «Коаліція захисту прав інвалідів та людей з розумовою відсталістю». Дана організація є вагомою та прогресивною у сфері захисту прав людей з інвалідністю, вона відкриває принципово нові можливості, а саме: участь у вагомих проектах, розвиток своїх навичок та вироблення нових, цікаві завдання та перспективи професійного та особистісного зростання.
Тому, що мені дала практика? Вона відкрила переді мною новий дорослий світ обов’язків, професіоналізму, дала першу роботу та посприяла в отриманні другої. І вже сьогодні, працюючи на оплачуваній посаді, час від часу повертаюся в ЦТР, де залишилися мої друзі, колеги, частинка серця в усіх виробах, виготовлених з клієнтами під час роботи в трудових майстернях, перші враження від відчуття своєї вагомості як фахівця та щирість у всіх пережитих емоціях.
Не втрачайте можливість отримати безцінний досвід ще за студентських років, адже про нього ви не прочитаєте в підручниках. Налагоджуйте корисні контакти, будьте активні та наполегливі під час практики, і вас обов’язково помітять. Будьте віддані тому, що ви робите, змінюйте напрям діяльності, щоб зрозуміти, що вас дійсно цікавить. Не бійтеся запитувати, коли щось не виходить – саме для цього ми і приходимо на практику. Бажаю усім бути відданими у тому, що ви робите та цінувати усі можливості, які нам надає Школа соціальної роботи.
Щиро ваша – Наталя К.