- Що таке соціальна робота
- Інформація для студентів
- Колектив
- Співпраця
- Сторінка Школи на сайті НаУКМА
Дума Лілія Петрівна
В Школі соціальної роботи викладає курси: «Вступ до соціальної роботи», «Практика навчальна-2», «Навчально-дослідницький практикум».
Закінчила у 2008 році навчання у Національному університеті «Києво – Могилянська Академія» (магістерська програма за спеціальністю «Соціальна робота» Школи соціальної роботи Факультету соціальних наук і соціальних технологій) та здобула кваліфікацію «магістр соціальної роботи».
Досвід роботи:
- Викладання соціальної роботи, проведення тренінгів
- Модерація, фасилітація групових заходів
- Надання супервізії працівникам соціальних служб
- Оцінювання проектних заявок з надання соціальних послуг клієнтам
- Розробка моделей надання соціальних послуг у громаді соціально вразливим сім’ям та дітям
- Дослідження соціальних навичок вихованців закладів для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування
- Аналіз й розробка пропозицій до нормативно-правових документів з надання соціальних послуг
- Розробка навчальних програм, методичних матеріалів
- Проведенні у ВІЛ-сервісних організаціях інтегрованої оцінки технічного та організаційного потенціалу (ITOCA)
Участь у програмах/проєктах міжнародної співпраці, міжнародного обміну
Консультант, тренер в таких проєктах і програмах: ТАСІС (проєкт «Впровадження трьохрівневої системи освіти з соціальної роботи»); ПРООН в Україні (проєкт «Підтримка реформи соціальних послуг», проєкт «Підтримка реформи соціального сектору в Україні», проєкт «Швидке реагування на соціальні та економічні потреби внутрішньо переміщених осіб в Україні»); GIZ (проєкт «Подолання стигми і дискримінації, формування толерантності до людей з ВІЛ», проєкт «Improvement of the system of social services in Zhovtovodsk territorial community»); МГО Центр «Джойнт» (проєкт «Збереження пам'яті»); USAID (Проєкт «RESPOND» - програма «7 кроків», програма «Покращення послуг у сфері ВІЛ/СНІД серед представників груп найвищого ризику в Україні», програма «Проведення фасилітованого самооцінювання організаціями власного організаційного потенціалу та технічних спроможностей у сфері ВІЛ», проєкт «Підтримка реформи охорони здоров’я»); Світовий банк (проєкт «Модернізація системи соціальної підтримки населення України»); МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я» (проєкт «Кібербезпека для підлітків»).
Сфера наукових інтересів:
- Соціальна робота з дітьми й сім’ями у складних життєвих обставинах
- Реформування інтернатних закладів для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування
- Професійна підтримка соціальних працівників (підвищення кваліфікації, супервізія персоналу)
- Застосування когнітивно-біхевіористського підходу у роботі з людьми, які мають наркотичну залежність / живуть з ВІЛ
- Кейс-менеджмент з різними групами клієнтів, зокрема внутрішньо переміщеними особами
Основні публікації:
-
Публікації (вибіркові):
- Розвиток життєвих навичок. Навчально-методичний посібник для роботи зі старшокласниками і випускниками інтернатних закладів для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування / Л. Дума, Р. Краплич, К. Сіллевіс та ін.; за заг. ред. І. Звєрєвої; керів. групи авт. – упоряд. Л. Дума / МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я». – К., 2011. – 160 с.
- 20. Робочий зошит для учасників тренінгових занять з розвитку життєвих навичок / Авт. -упоряд. Л.Дума / МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я». – К., 2011. – 40 с.
- Сім кроків. Когнітивно-поведінкове втручання для зниження інфікування ВІЛ, ІПСШ та вірусними гепатитами серед споживачів ін’єкційних наркотиків з використанням індивідуального консультування та кейс-менеджменту. Посібник із впровадження/ За ред. А. Бойко, Н. Дмитришиної, Л. Думи. -К., 2016. - 214 с.
- «Зростаємо і вчимося разом. Навчальний посібник для проведення інтерактивних занять з дітьми та молоддю» / [Автори — упорядники: Волгіна О. М., Дума Л. П., Лукавецька З.О.]. – Львів, 2019. – 188 с.
- Реформування системи інституційного догляду і виховання дітей (Посібник) / Авт. кол. БО «Надія і житло для дітей», 2020. – 566 с.