Іванова Олена Леонідівна

 Старша викладачка

olena.L.ivanova@ukma.edu.ua

 

Викладає курси «Основи соціальної політики», «Корпоративні соціальні програми», «Основи менеджменту».  

В ШСР НаУКМА з 1995 р. в різні роки викладала також курси «Соціальна політика», «Аналіз соціальної політики», «Соціальне планування», «Менеджмент в соціальній сфері», «Викладання соціальної роботи та соціальної політики», «Дослідження в соціальній політиці».

Викладала в Школі державного управління, Міжнародному центрі розвитку людини, Регіональному центрі підвищення кваліфікації Київської області.  Працювала тренеркою для багатьох організацій, державних та місцевих органів влади з питань соціальної політики, соціальних послуг, універсального дизайну, корпоративних соціальних програм, інклюзії, soft skills,та ін. Співзасновниця, кураторка та тренерка Школи універсального дизайну.

 

Освіта

Економістка, соціологиня. Закінчила Київський інститут народного господарства (тепер - Національний економічний університет), аспірантуру Інституту соціології АН України. Пройшла додаткове навчання із зв’язків з громадскістю. Закінчила програму «Викладання соціальної роботи» НаУКМА та Лондонської школи економіки та політичних наук. Вивчала досвід соціальної політики в 10 країнах світу.  Сертифікована проектна менеджерка  (Prince 2 Foundation in Project Management, AXELOS).  

 

Громадська діяльнсть

Співзасновниця та голова правління Громадської організації «ПРО.УД/Універсальний дизайн».

 

Професійний досвід

Проектна менеджерка та консультантка міжнародних програм та проектів, зокрема Програми розвитку ООН, Світового банку, Офісу Ради Європи в Україні, Фонду «Східна Європа», ОБСЄ, Агентства США з міжнародного розвитку, Британського Фонду KNOW HOW, Фонду «Відродження», Українського фонду соціальних Інвестицій, компаній ПрАТ «Інформаційно-аналітична агенція «Статінформконсалтинг», IOS Partners (США), Chemonics International Inc., CIVITTA Україна, P2 d.o.o., ТОВ"ІНФО САПІЄНС" та багатьох інших. Консультувала урядові організації в Туркменістані та Азербайджані, бізнес-компанії AVON Ukraine, АСТАРТА, ДП «Міжнародний аеропорт «Бориспіль», Design Buro Production Ltd. (Великобританія).  

Сфера наукових інтересів:

 • Технології впровадження реформ в соціальному секторі. 
 • Соціальна політика, зокрема соціальні послуги, політика зайнятості.
 • Універсальний дизайн.
 • Інклюзія, зокрема інклюзивна освіта, інклюзія осіб з інвалідністю, людей похилого віку.  
 • Корпоративні соціальні  програми.
Основні публікації: 

Авторка та співавторка близько 50 публікацій та відео-уроків.  Вибрані публікації:

 • Соціальна політика: теоретичні аспекти: курс лекцій (2003).
 • Викладання соціальної роботи і соціальної політики. Методичні матеріали для дистанційного навчання (2001) (у співавт. з А.Бойко, І. Грига, Т. Семигіна).
 • Доступне інформування про соціальні, реабілітаційні та адміністративні послуги (2021) (у співавт. з М Лебідь).
 • Інформування населення про соціальні та реабілітаційні послуги: методичний посібник (2013) (у співавт. з  Т. Семигіна, Г. Коришова) 
 • Універсальний дизайн в медичних закладах: посібник (2019) (у співавт. з Л.Байда)
 • Універсальний дизайн у громаді: простір, предмети, інформація та послуги  (2021) (у співавт. з, М. Лебідь, С. Брем, Є. Свєт].  
 • Профілювання та кейс-менеджмент в сфері зайнятості населення: метод. посібник  (2017) ( у співавт. О. Волгіна, Н. Гусак]
 • Соціальний супровід людей з інвалідністю на робочому місці: посібник  (2018) (у співавт. З О. Волгіна).
 • Управління діяльністю соціальних служб: метод. рекомендації (2013) (у співавт. з Н. Гусак, Н. Кабаченко, В. Назарук, К. Савчук, О. Савчук, Л. Скоропада, Л. Чорній)