Савчук Олена Миколаївна

Доцент кафедри, кандидат психологічних наук, доцент 

olena.savchuk@ukma.edu.ua

 

В Школі соціальної роботи викладає курси: «Управління персоналом соціальних служб», «Викладання соціальної роботи та соціальної політики», «Технології проведення тренінгів», «Соціальна робота з жінками, які зазнали домашнього насильства», «Дослідницький практикум».

 

Закінчила у 1997 році Тернопільський державний педагогічний університет та здобула кваліфікацію спеціаліста за спеціальністю «практична психологія». У 1999 році захистила магістерську роботу на тему «Вплив тренінгу асертивності на стан співзалежних жінок, які зазнали насильства в сім’ї» за спеціальністю «соціальна робота» у Національному університеті «Києво-Могилянська Академія». Захистила в 2005 році кандидатську дисертацію на тему «Соціально-психологічна корекція стану співзалежних жінок, які зазнали насильства в сім’ї») за спеціальністю «соціальна психологія; психологія соціальної роботи» в Інституті соціальної та політичної психології Академії педагогічних наук України. Стипендіат міжнародної програми обміну «Fulbright Scholar Program» (University of Michigan, MI, USA, 2013-2014).

Член міжнародної тренінгової компанії з соціальної дії (Social Action Company, London, UK); технічних комітетів ВО «Мережа ЛЖВ»; громадської організації «Молодіжний центр з проблем трансформації соціальної сфери «СОЦІУМ-ХХІ».

Консультант міжнародних програм та проектів (UNDP, USAID, TEMPUS/TACIS, USIF, Global Fund, British Council) з питань розвитку професійних (освітніх, тренінгових) програм для фахівців соціальної роботи, та здійснення управління персоналом соціальних служб.Експерт міжнародних програм (IOM, OSCE, Winrock International) з гендерних питань та проблеми насильства в сім’ї. Супервізор соціальних програм та соціальних проектів. Тренер з гендерної тематики, профілактики професійного вигорання, протидії торгівлі та насильства в сім’ї, тощо. Фасилітатор з оцінки організаційного потенціалу.

 

Сфера наукових інтересів:

 • Насильство (гендерне, в сім’ї, між партнерами, щодо дітей чи людей похилого віку, форми насильства, системи допомоги постраждалим та робота з кривдникам, профілактичні програми, тощо)
 • Освітня підготовка соціальних працівників
 • Професійна підтримка соціальних працівників (супервізія персоналу, інтервізія, коучінг)
 • Групові форми роботи з клієнтами
 • Консультативні практики
 • Кейс-менеджмент з різними цільовими групами
Основні публікації: 
 1. Гендерний підхід у наданні послуг ЛЖВ. Методичний посібник. - К., 2011. – 47 с.
 2. Гендерний підхід у сфері ВІЛ/СНІДу: робота з жінками: Програма тренінгу. – К., 2011. – 81 с.
 3. Серія брошур для фахівців: Робота з випадком; Основи консультування; Оцінка потреб; Супервізія; Процес консультування; Групова робота / Савчук О.М. -  К., 2013.
 4. Управління діяльністю соціальних служб: метод. рекомендації [авт. кол. : Н. Гусак, Н. Кабаченко, В. Назарук, К. Савчук, О. Савчук, Л. Скоропада, Л. Чорній] / упорядн.- заг. ред. О. Іванова, Н. Гусак; ПРООН в Україні, Проект «Підтримка реформи соціального сектору в Україні». – К., 2013.
 5. Кейс-менеджмент у роботі з внутрішньо переміщеними особами / Савчук О.М., Галай А.О. // Наукові записки НаУКМА. – 2016. - Т. 188 : Педагогічні, психологічні науки та соціальна робота (прийнято до друку)(0,5др. арк.).